Dzisiaj jest

piątek,
12 sierpnia 2022

(224. dzień roku)

Święta

Piątek, XIX Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
3888

 

 

 

  

CHÓR PARAFIALNY

 

 

 

 

 

Tradycja śpiewu chóralnego jest obecna w naszej parafii, z większymi lub mniejszymi przerwami, od początków jej istnienia.

W okresie po I Wojnie Światowej działały na terenie parafii dwa polskie chóry świeckie: mieszany „Słowiczek” i męski „Harmonia” – biorące aktywny udział w życiu parafii. W 1937r. ówczesny proboszcz – bł. Ks. Józef Czempiel, powołał parafialny Chór Mieszany p.w.”św. Cecylii”. Działał on do wybuchu II Wojny Światowej, a po jej zakończeniu od 1946r. do lat 50-tych – kiedy to nastąpiła przerwa w działalności aż do roku 1974. W tym roku ówczesny organista p. Romuald Dwornik utworzył Chór Parafialny, który działał nieprzerwanie do roku 2009, kiedy to w związku z malejącą ze względu na wiek liczbą członków chór zakończył swoją działalność. Od 27 listopada 1992 r. Chór przyjął nazwę „Rosa Mystica”.

         Po 5 letniej przerwie z inicjatywy grupy młodzieży i lektorów świeckich rozpoczął swoją działalność obecny Chór Parafialny, który w odmłodzonym składzie stara się kontynuować piękną tradycję śpiewu chóralnego.

         Obecnie Chór liczy 20 członków. Próby odbywają się w poniedziałki o godz. 1845 na chórze. Bardzo serdecznie zapraszamy miłośników śpiewu do zasilenia szeregów naszego Chóru. Szczególnie zapraszamy mężczyzn, gdyż tych w naszym gronie mamy tylko 4 – co jest zbyt małą liczbą, aby Chór mógł w pełni brzmieć i rozszerzać swój repertuar.

Wyszukiwanie

Statystyki

Brak własnych statystyk