piątek,

Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy

Ks. Proboszcz Piotr Berger

Od dnia 1 sierpnia 2010r. proboszczem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Hajdukach jest ks. Piotr Berger, który urodził się 12 marca 1964 roku w Rybniku. Pochodzi z parafii Matki Boskiej Szkaplerznej i Św. Piusa X w Jejkowicach.

Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bpa Damiana Zimonia 11 maja 1991 roku w katedrze katowickiej. Ksiądz Berger pracował w parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu Zdroju, Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Dąbrówce Wielkiej, Św. Wojciech w Mikołowie, Św. Jana Chrzciciela w Tychach, parafii Św. Antoniego z Padwy w Siemianowicach Śląskich oraz  w Dębieńsku w parafii Św. Jerzego.

Księża Wikariusze:

Ks. Piotr Uroda

Jestem księdzem od 2006 roku. Wychowywałem się w Katowicach – Bogucicach, choć urodziłem się w... Sosnowcu :)

Pracę magisterską napisałem z teologii dogmatycznej, a konkretnie z eklezjologii, z posoborowej wizji Kościoła.

Posługiwałem dotychczas w następujących parafiach:

·   W Rybniku – Chwałowicach (pierwsze 3 lata kapłaństwa) zajmowałem się po trochu duszpasterstwem Dzieci Maryi, ministrantów, Ruchu Światło-Życie, bierzmowańcami i grupą modlitewną.

·   W Siemianowicach Śląskich – Michałkowicach (kolejne 3 lata kapłaństwa) byłem odpowiedzialny za wspólnotę ministrantów (super było!), krąg Oazy Rodzin, bierzmowańców i niektóre dzieci komunijne.

·  W Świętochłowicach (kolejne 5 lat kapłaństwa) odpowiadałem za przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, byłem odpowiedzialny za dekanalną wspólnotę Oazy Dorosłych, bierzmowańców, Koło Misyjne, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Trzeci Zakon Franciszkański.

·  W Jastrzębiu-Zdroju (4 lata) odpowiadałem za ministrantów, bierzmowanców, Dzieci Maryi, Trzeci Zakon Franciszkański i męski Legion Maryi.

Uwielbiam chodzić po górach (Beskidy, Tatry, ferraty w Dolomitach). Od początku kapłaństwa w ten sposób spędzam niemal każdy dzień wolny. To pozwala mi odreagować, nabrać właściwego dystansu, radości i sił na kolejny tydzień. Lubię też pływać i czytać.

Pozdrawiam, ks. Piotr.

Ks. Wojciech Sajda

Ks. Wojciech Sajda urodził się 25.02.1982 roku w Czeladzi. Pochodzi z Parafii p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Łaziskach Średnich. Święcenia kapłańskie przyjął 12.05.2007 roku z rąk ks. Abpa Damiana Zimonia w katowickiej katedrze. Ksiądz Sajda pracował w parafiach: św. Józefa w Rudzie Śląskiej, NSPJ w Piasku, MB Częstochowskiej w Knurowie i NMP Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju- Dubielcu. Od 28.08.2021 roku jest wikariuszem tutejszej Parafii.

Brak własnych statystyk