25 maja 2017

Czwartek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni, albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, Prezbitera i doktora Kościoła, albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża, albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy

Ks. Prob. Piotr Berger

Od dnia 1 sierpnia 2010r. parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Hajdukach ma nowego proboszcza.

Jest nim ks. Piotr Berger, który urodził się 12 marca 1964 roku w Rybniku. Pochodzi z parafii Matki Boskiej Szkaplerznej i Św. Piusa X w Jejkowicach.

Świecenia kapłańskie przyjął z rąk bpa Damiana Zimonia 11 maja 1991 roku w katedrze katowickiej. Ksiądz Berger pracował w parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu Zdroju, Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Dąbrówce Wielkiej, Św. Wojciech w Mikołowie, Św. Jana Chrzciciela w Tychach, parafii Św. Antoniego z Padwy w Siemianowicach Śląskich a  w Dębieńsku w parafii Św. Jerzego , gdzie ostatnio pełnił duszpasterską posługę.

Ks. wikary Grzegorz Szołucha

Ks. rezydent Kazimierz Folkert