Dzisiaj jest

piątek,
12 sierpnia 2022

(224. dzień roku)

Święta

Piątek, XIX Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
64240

 Ks. Proboszcz Piotr Berger

 

Od dnia 1 sierpnia 2010r. proboszczem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Hajdukach jest ks. Piotr Berger, który urodził się 12 marca 1964 roku w Rybniku. Pochodzi z parafii Matki Boskiej Szkaplerznej i Św. Piusa X w Jejkowicach.

         Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bpa Damiana Zimonia 11 maja 1991 roku w katedrze katowickiej. Ksiądz Berger pracował w parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu Zdroju, Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Dąbrówce Wielkiej, Św. Wojciech w Mikołowie, Św. Jana Chrzciciela w Tychach, parafii Św. Antoniego z Padwy w Siemianowicach Śląskich oraz  w Dębieńsku w parafii Św. Jerzego.

Księża Wikariusze:

Ks. Piotr Uroda 

 

Jestem księdzem od 2006 roku. Wychowywałem się w Katowicach – Bogucicach, choć urodziłem się w... Sosnowcu :)

Pracę magisterską napisałem z teologii dogmatycznej, a konkretnie z eklezjologii, z posoborowej wizji Kościoła. 

Posługiwałem dotychczas w następujących parafiach:

·   W Rybniku – Chwałowicach (pierwsze 3 lata kapłaństwa) zajmowałem się po trochu duszpasterstwem Dzieci Maryi, ministrantów, Ruchu Światło-Życie, bierzmowańcami i grupą modlitewną.

·   W Siemianowicach Śląskich – Michałkowicach (kolejne 3 lata kapłaństwa) byłem odpowiedzialny za wspólnotę ministrantów (super było!), krąg Oazy Rodzin, bierzmowańców i niektóre dzieci komunijne.

·  W Świętochłowicach (kolejne 5 lat kapłaństwa) odpowiadałem za przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, byłem odpowiedzialny za dekanalną wspólnotę Oazy Dorosłych, bierzmowańców, Koło Misyjne, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Trzeci Zakon Franciszkański.

·  W Jastrzębiu-Zdroju (4 lata) odpowiadałem za ministrantów, bierzmowanców, Dzieci Maryi, Trzeci Zakon Franciszkański i męski Legion Maryi.

Uwielbiam chodzić po górach (Beskidy, Tatry, ferraty w Dolomitach). Od początku kapłaństwa w ten sposób spędzam niemal każdy dzień wolny. To pozwala mi odreagować, nabrać właściwego dystansu, radości i sił na kolejny tydzień. Lubię też pływać i czytać. 

            Pozdrawiam, ks. Piotr.

Ks. Wojciech Sajda 

 

Ks. Wojciech Sajda urodził się 25.02.1982 roku w Czeladzi. Pochodzi z Parafii p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Łaziskach Średnich. Święcenia kapłańskie przyjął 12.05.2007 roku z rąk ks. Abpa Damiana Zimonia w katowickiej katedrze. Ksiądz Sajda pracował w parafiach: św. Józefa w Rudzie Śląskiej, NSPJ w Piasku, MB Częstochowskiej w Knurowie i NMP Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju- Dubielcu. Od 28.08.2021 roku jest wikariuszem tutejszej Parafii.

Wyszukiwanie

Statystyki

Brak własnych statystyk