08 grudnia 2022

Rok A, I
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny

II NIEDZIELA ADWENTU

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, zaś przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W miejscu kultu bł. ks. J. Czempiela wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia trzeźwości i abstynencji w Adwencie.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ.

Trwają RORATY pod hasłem „Z narodzeniem Jezusa było tak...”Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie dzieci, a także młodzież i dorosłych. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 630, w czwartek o godz. 1630.

We wtorek wspomnienie św. Mikołaja Bpa. O godz. 1600 spotkanie Zelatorów Żywego Różańca. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi Legion Maryi.

W środę wspomnienie św. Ambrożego. Po Mszach Świętych o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP.

W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszach Świętych o godz. 800 i 1800 nabożeństwo ku czci bł. ks. J. Czempiela. Legion Maryi zaprasza na Godzinę Łaski od godz. 1200 w naszym kościele. Od godz. 1600 spowiedź święta dla uczniów kl. V, a o godz. 1630 Msza Święta roratnia. O godz. 1900 zapraszamy młodzież na spotkanie w kawiarence parafialnej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy na adwentowy Dzień Skupienia w WŚSD w Katowicach - początek o godz. 1600.

W piątek o godz. 1600 spotkanie całej wspólnoty Żywego Różańca w domu katechetycznym.

W sobotę od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

W przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 1100 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii św. z rodzicami na poświęcenie medalików, zaś na Mszę Świętą o godz. 1700 zapraszamy Dzieci Maryi wraz z rodzicami z okazji ich święta patronalnego.

Trwają odwiedziny duszpasterskie czyli kolęda.

Niedziela 4.12.2022 godz. 1400

1. Kaliny 74 - 76

2. Kaliny 72- 82 - 84

Sobota 10.12.2022 godz. 1400

1. Kaliny 87 (od góry)

2. Kaliny 89 (od góry)

3. Kaliny 91(od góry)

Cały plan kolędy znajduje się w: gablotkach, Hajduczaninie oraz na stronie internetowej parafii. W czasie kolędy kapłani chcą spotkać się z całą rodziną, na stole niech będzie krzyż i zapalone świece, Pismo Święte i woda święcona. Ofiary kolędowe zasilą Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła.

Naszych chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 17 grudnia. Zapisy w kancelarii parafialnej do 13 grudnia.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w środę 14 grudnia.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o wierze w Kościół oraz o modlitwie przez wstawiennictwo bł. ks. J. F. Machy i dodatek o Edmundzie Wojtyle bracie św. Jana Pawła II. Do nabycia również L!osservatore Romano, nowy Hajduczanin, Apostolstwo Chorych i Mały Gość Niedzielny w którym zdrapka adwentowa oraz świece z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Brak własnych statystyk