sobota,
08 sierpnia 2020

Sobota, XVIII Tydzień zwykły
Rok A, II
Wspomnienie św. Dominika, prezb.

319273

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Trwa miesiąc sierpień. Zachęcamy do trzeźwości i abstynencji. W miejscu kultu bł. ks. J. Czempiela wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, gdzie można wpisać swoje zobowiązania, do czego gorąco zachęcamy.

Dziś o godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ. Dzisiaj przypada odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny nawiedzając kościół parafialny, odmawiając „Wierzę w Boga”, „Ojcze Nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.

We wtorek - wspomnienie Św. Jana Vianneya. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę po Mszach Świętych o godz. 700 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca, zapraszamy do udziału w nabożeństwach i do sakramentów świętych.

W czwartek - Święto Przemienienia Pańskiego.

W sobotę – wspomnienie Świętego Dominika. Odwiedzimy chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną, których do czwartku prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

Już dziś zapraszamy wszystkich na naszą Uroczystość Odpustową Wniebowzięcia NMP w sobotę 15 sierpnia. Porządek Mszy Świętych, jak w każdą wakacyjną niedzielę. Suma o godz. 1100, zaś Nieszpory Maryjne o godz. 1630.

Rodziców wysyłających dzieci na obozy i kolonie prosimy aby kierowali do organizatorów pisemne żądanie o umożliwienie dzieciom udziału w niedzielnej Mszy Świętej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły: nieważność a nierozerwalność małżeństwa, o polskich serafitkach z Teksasu i ich pracy w czasie pandemii oraz cykl wakacyjny - o sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej.

Do nabycia również: L’Osservatore Romano i nowy Hajduczanin.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Brak własnych statystyk