26 listopada 2020

Rok A, II
Dzień Powszedni

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji - na funkcjonowanie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego.  Za złożone ofiary składamy serdeczne  Bóg zapłać.

W związku z zaistniałą sytuacją i wobec nowych zaostrzeń sanitarnych informujemy, że w naszym kościele we Mszach Świętych i nabożeństwach może uczestniczyć 70 osób z zachowaniem maseczek i odległości wobec siebie. Nadal zalecamy przyjmowanie komunii świętej na rękę. Ks. Abp Wiktor Skworc udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej, zachęcając wtedy do uczestnictwa w transmisjach telewizyjnych, internetowych i radiowych. Do odwołania nie odbywają się żadne spotkania formacyjne w grupach. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinach o godz. 2030 o czym przypominają nam dzwony kościelne.

Zachęcamy do zyskiwania odpustu zupełnego za dusze w czyśćcu cierpiące do końca miesiąca listopada pod zwykłymi warunkami.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

We wtorek wspomnienie Świętych Męczenników Wietnamskich. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę wspomnienie Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej - patronki kolejarzy. Po Mszach Świętych o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP.

W czwartek po Mszach Świętych o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo ku czci bł. ks. J. Czempiela.  Od godz. 1600 spowiedź święta dla dzieci i o godz. 1630 Msza Święta szkolna.

W piątek na godz. 2000 zapraszamy na kolejny Hajducki Wieczór Uwielbienia.

W sobotę od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

W przyszłą niedzielę I Adwentu rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”- jest to równocześnie Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy do przygotowania symboli adwentowych. W związku z trwającą pandemią oraz zarządzeniem naszego Ks. Abpa w tym roku odwiedziny duszpasterskie nie odbędą się. Będziemy jednak zapraszać parafian z poszczególnych ulic do udziału w wieczornej Eucharystii, sprawowanej w Ich intencji w okresie poświątecznym. Terminy dla poszczególnych ulic zostaną podane wkrótce na stronie internetowej parafii, w Hajduczaninie i na bieżąco w intencjach mszalnych. Już dzisiaj zapraszamy do udziału.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły: czy na sądzie ostatecznym  trzeba się będzie z wszystkiego wytłumaczyć? oraz jak pobożnie przeżyć Mszę Świętą w telewizji? Do nabycia również: L!osservatore Romano, Hajduczanin, Apostolstwo Chorych i  Mały Gość Niedzielny.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła.

Brak własnych statystyk