Dzisiaj jest

sobota,
04 kwietnia 2020

(95. dzień roku)

Święta

Sobota, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, II
Dzień Powszedni

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
306968

Drodzy Parafianie!    

  W V niedzielę 40 - dniowego przygotowania do Paschy staje wśród nas Chrystus - Władca życia i śmierci. Syn Boży, który stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia, a przez swoje Zmartwychwstanie dał nam nowe życie. On nas wyprowadza z grobu naszych grzechów i daje Ducha Ożywiciela. Gromadząc się na Eucharystii w swoich domach pragniemy doznać Bożego miłosierdzia i zaczerpnąć łaski nawrócenia. 

Ks. Prob. Piotr Berger

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W trwającym Wielkim Poście zachęcamy do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także do podejmowania abstynencji. 

          

    Kochani Parafianie!

 

   Ten trudny czas, gdy nie możecie uczestniczyć w Eucharystii, a my sprawujemy Ją w pustym kościele, wzywam Was do jeszcze większej duchowej i modlitewnej jedności. Niech transmisje telewizyjne, radiowe i internetowe zbliżają Was do Boga, a także umacniają Waszą więź rodzinną. Pamiętajcie o Eucharystii niedzielnej o godz. 700 w TVP1, o godz. 930 w Telewizji Trwam, o godz. 1100 w TVP 1 oraz o godz. 1300 w Telewizji Polonia, zachęcam do codziennej Eucharystii o godz. 700 w TVP1 lub o godz. 2000 w TVP 3. Nabożeństwa wielkopostne w Radiu eM - Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1715 i Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1715. Zachęcam także do modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 1500, a także do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 2030, o czym przypominają nam dzwony kościelne. Wszystkim Wam polecam codzienne rozważania rekolekcyjne na antenie Radia eM w godz. 1050, 1845 i 2250. W ciągu dnia nasz kościół jest otwarty można więc spotkać się z Chrystusem na osobistej modlitwie. Zarządzenia Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca na przeżywany przez nasz czas są umieszczone na stronie internetowej parafii, a także w gablotkach. Bardzo proszę o przyjęcie ich ze zrozumieniem i w duchu posłuszeństwa, gdyż chodzi o nasze wspólne dobro. Kancelaria parafialna jest nieczynna, wszystkie jednak sprawy związane z pogrzebami są na bieżąco załatwiane, a wszystkie inne prosimy załatwiać telefonicznie lub mailowo najlepiej w godzinach kancelaryjnych. 

  

W gablotce przed kościołem znajduje się plakat informujący o tym, jak zachować się w przypadku podejrzenia o zarażenie się koronawirusem. 

 

Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie organizuje pomoc dla seniorów podczas trwającej epidemii koronawirusa - numer telefonu – 695 563 067  

 

W związku z trwającym stanem zagrożenia epidemicznego czasowo zostaje wstrzymany kolportaż parafialny Gościa Niedzielnego, którego będzie można kupić w kioskach i stacjach benzynowych. Jednocześnie pragniemy zachęcić do skorzystania z darmowego elektronicznego wydania na e.gosc.pl. 


W trudnym, przeżywanym przez nas czasie wspierajmy się nawzajem modlitwą i prośmy Maryję o zachowanie nas od epidemii. Niech Pan Bóg ma nas wszystkich w swojej opiece.

Wyszukiwanie

Statystyki

Brak własnych statystyk