XXVIII

NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w 100 – lecie objawień fatimskich z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. Dzisiaj o godz. 1615, zaś codziennie o godz. 1715.

W poniedziałek uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska.

We wtorek wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych w domu katechetycznym.

W środę święto Św. Łukasza Ewangelisty. Po Mszy św. o godz. 800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP, zaś na godz. 1500 zapraszamy na spotkanie Koła Misyjnego w domu katechetycznym.

W czwartek wspomnienie bł. ks. J. Popiełuszki. Po Mszy Św. o godz. 800 zapraszamy na nabożeństwo ku czci bł. ks. J. Czempiela. Od godz. 1600 spowiedź św. dla uczniów gimnazjum, o godz. 1630 Msza Św. szkolna z modlitwą różańcową na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Na Mszę Św. o godz. 1800 zapraszamy rodziny Domowego Kościoła, a po Mszy Św. wspólna agapa w domu katechetycznym.

W piątek wspomnienie Św. Jana Kantego. Na godz. 1500 zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA, a po Mszy Św. wieczornej młodzież na spotkanie oazowe w kawiarence parafialnej.

W sobotę o godz. 1000 spotkanie niepełnosprawnych w domu katechetycznym.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Misyjną, kolekta przeznaczona będzie na misje. O godz. 1430 w katedrze Chrystusa Króla rozpocznie się pielgrzymka pracowników służby zdrowia archidiecezji katowickiej.

Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarowali ubrania, produkty żywnościowe i środki czystości dla biednych i potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Wydawanie tych darów będzie miało miejsce w kawiarence parafialnej od poniedziałku w godz. 900 - 1600.

W kancelarii parafialnej można już składać zalecki za zmarłych. Prosimy też o porządkowanie grobów i zainteresowanie się terminem ich rezerwacji.

Nasza parafialna ochronka zaprasza dzieci, które potrzebują pomocy w nauce, a także z rodzin w trudnej sytuacji na zajęcia od poniedziałku do środy od godz. 1600 w domu katechetycznym.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o wolnej od handlu niedzieli, a także rozmowa z prezydentem RP Andrzejem Dudą.

Do nabycia również: Hajduczanin, Apostolstwo Chorych, L!osservatore Romano i Mały Gość Niedzielny.

W miejscu kultu bł. ks. J. Czempiela są wyłożone listy z możliwością poparcia obywatelskiej inicjatywy „ Zatrzymaj aborcję”. Do czego serdecznie wszystkich zachęcamy.