V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W trwającym Wielkim Poście zachęcamy do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także do podejmowania abstynencji. W miejscu kultu bł. ks. J. Czempiela wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości.

Dzisiaj o godz. 1615 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

We wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi FZŚ, zaś po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych w domu katechetycznym.

W środę po Mszach Świętych o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP, zaś w czwartek ku czci bł. ks. J. Czempiela.

W środę spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 1900 na probostwie.

W czwartek od godz. 1600 spowiedź św. dla dzieci, które jeszcze nie były w tym miesiącu, zaś wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Świętą szkolną i Drogę Krzyżową o godz.1630. Spotkanie młodzieży w kawiarence parafialnej o godz. 1900.

W piątek zapraszamy wszystkich parafian na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy ją w naszym kościele po Mszy Świętej o godz. 1800, a zakończymy w kościele Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza. Uczestnictwo w niej daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii.

W sobotę odwiedzimy naszych chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną, których do środy prosimy zgłaszać w kancelarii. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej.

Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową, palmy poświęcimy w czasie każdej Mszy Świętej. Młodzież zachęcamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 1400 w katowickiej katedrze.

Caritas Archidiecezji Katowickiej prosi o przekazanie 1,5% swojego podatku przy tegorocznym rozliczeniu podatkowym.

V Archidiecezjalna Pielgrzymka Chorych, Niepełnosprawnych i ich Rodzin oraz wszystkich chętnych do Lourdes odbędzie się od 7 – 12 września br. Szczegóły w gablotce.

Wielkopostne spotkanie nauczycieli odbędzie się 21 marca o godz. 1600 w WŚSD w Katowicach. Zachęcamy do udziału.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym o relikwiach na sprzedaż i o zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu oraz cykl wielkopostny „Jezus, modlitwa i Ty”. Do nabycia również Gość Historia w cenie 12 zł, Hajduczanin, L!osservatore Romano, Apostolstwo Chorych i Mały Gość Niedzielny w którym dodatek „ Módl się z Jezusem”, a także paschaliki wielkanocne, zaś w kancelarii parafialnej film i książka o bł. ks. J. Czempielu.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła.