Dzisiaj jest

sobota,
17 marca 2018

(76. dzień roku)

Święta

Sobota, IV Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
226733

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

IV NIEDZIELA

WIELKIEGO POSTU

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W trwającym Wielkim Poście zachęcamy do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także do podejmowania abstynencji. W miejscu kultu bł. ks. J. Czempiela wyłożona jest parafialna Księga Trzeźwości.

Dzisiaj o godz. 1615 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Od pon. do środy w naszym kościele będą trwały rekolekcje dla uczniów Liceum Batorego.

W poniedziałek swoje urodziny obchodzi ks. proboszcz. Polecamy Go Waszym modlitwom i zapraszamy na Mszę Św. o godz. 1800.

We wtorek obchodzimy rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, pamiętajmy o Nim w modlitwie. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzi – FZŚ, zaś po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych.

W środę po Mszach Św. o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP, a w czwartek ku czci bł. ks. J. Czempiela.

W czwartek od godz. 1600 spowiedź św. dla dzieci, które jeszcze nie były w tym miesiącu. O godz. 1630 Msza Św. szkolna i Droga Krzyżowa na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Na Mszę Św. o godz. 1800 zapraszamy rodziny Domowego Kościoła.

W piątek o godz. 1500 zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA, zaś o godz. 1715 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Uczestnictwo w niej daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii. Po Mszy Św. wieczornej spotkanie młodzieży oazowej w kawiarence parafialnej.

W sobotę o godz. 1000 spotkanie niepełnosprawnych. O godz. 1630 Dzień Skupienia dla narzeczonych w domu katechetycznym. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy PARAFIALNE REKOLEKCJE WIEKOPOSTNE. Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w gablotkach i na stronie internetowej naszej parafii.

W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2019.

Caritas Archidiecezji Katowickiej prosi o przekazanie 1% swojego podatku przy tegorocznym rozliczeniu podatkowym.

Do czwartku można jeszcze składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, w godz. dopołudniowych na probostwie, aby wesprzeć polskich misjonarzy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym wielkopostny cykl z o. Pio tym razem o posłuszeństwie Kościołowi, a także o ograniczeniu handlu w niedziele. Do nabycia również: Hajduczanin, Apostolstwo Chorych, L!osservatore Romano, Mały Gość Niedzielny, a także paschaliki wielkanocne.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.