sobota,

Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

ŚWIĘTO

CHRZTU PAŃSKIEGO

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nieszpory kolędowe z udziałem chóru parafialnego.

W środę po Mszach Świętych o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP, a w czwartek ku czci bł. ks. J. Czempiela.

W środę o godz. 1500 zapraszamy na spotkanie Koła Misyjnego w domu katechetycznym, zaś o godz. 1915 do auli chorzowskiego Hospicjum na medytację Słowa Bożego w duchu lectio divina.

W piątek zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA o godz. 1500 oraz na kolejny Hajducki Wieczór Uwielbienia od godz. 2000 – 2200 w naszym kościele. Szczegóły na plakacie w gablotce i stronie internetowej parafii.

W sobotę o godz. 1000 zapraszamy wszystkie grupy parafialne na spotkanie opłatkowo – noworoczne w domu katechetycznym. Od godz. 1400 kolęda dodatkowa, dla tych którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii parafialnej. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

Do poniedziałku kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę.

Niedziela  13. 01.2019  godz. 1400

1. Farna 8 - 2

2. Farna 10 – 18 i 18a i b

3. Farna 30 - 20

Poniedziałek  14.01.2019  godz. 1500

1. Farna 9 – 17

2. Karłowicza 44a - 26

Sobota   19.01.2019  godz. 1400

Kolęda dodatkowa

W czasie kolędy kapłani chcą spotkać się z całą rodziną, na stole niech będzie krzyż i zapalone świece, Pismo Św. i woda święcona. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z katechezy. Złożone ofiary zasilą Fundusz remontu zewnętrznej elewacji kościoła.

Już dziś wraz z Urzędem Miasta Chorzowa zapraszamy wszystkich parafian na jasełka w wykonaniu uczniów SP nr 32 oraz na wspólne kolędowanie z Jackiem Kierokiem i Jego Zespołem w naszym kościele w niedzielę 27 stycznia o godz. 1800.

Zapraszamy naszą młodzież do przeżycia Światowych Dni Młodzieży pod hasłem „Panama na Śląsku" z 26/27 stycznia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Jastrzębiu Zdroju. Koszt wspólnego wyjazdu autokarem z pakietem żywnościowym i gadżetami wynosi 55 zł. Z Szczegóły na plakacie. Zapisy w kancelarii lub u ks. Marcina Niesporka.

Zachęcamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Medjugorie i sanktuariów chorwackich w dniach od 8 - 16 lipca 2019r. Cena 330 euro + 650 zł. Program w gablotce i na stronie internetowej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy parafian, a zwłaszcza małżonków do przeżycia rekolekcji zamkniętych w domach rekolekcyjnych w Brennej, Koniakowie, Kokoszycach i Panewnikach. Szczegółowy plan rekolekcji na cały rok w gablotce.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Chorzowie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze, aby podarować dzieciom szansę życia w rodzinie. Zainteresowanych prosimy o kontakt z OSP w Chorzowie. Szczegóły na plakacie.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym dlaczego chrzest jest najważniejszym i najpiękniejszym sakramentem? oraz modlitwa męża za żonę. Do nabycia również: L!OSSERVATORE Romano, Apostolstwo Chorych z kalendarzem ściennym, Hajduczanin i Mały Gość Niedzielny.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.