18 lipca 2019

Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie bł. Szymona z Lipnicy, prezbitera

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś o godz. 1630 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

W poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

We – wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę po Mszach Św. o godz. 700 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP.

W czwartek po mszy świętej o godz. 700 i 1800 nabożeństwo ku czci błogosławionego Józefa Czempiela

W piątek zapraszamy na godzinę miłosierdzia w kościele o godz. 1500

W sobotę – od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

Zachęcamy do udziału w ogólnopolskiej pielgrzymce Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na Jasną Górę, w dniu 20 lipca 2019 roku. Wyjazd autokarem w tym dniu o godz. 745, spod kościoła. Koszt przejazdu 30 złotych. Mamy jeszcze wolne miejsca. Zapisy u siostry Doroty Kucery (nr tel. 515530314).

Zapraszamy do udziału w 43 chorzowskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 26 - 30 sierpnia br. Koszt wynosi 140 zł, zapisy w kancelarii, szczegóły na plakacie w gablotce.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy rozmowę z aktorką Ewą Błaszczyk, która założyła klinikę Budzik, a także reportaż z najpopularniejszego sanktuarium maryjnego Czech, w miejscowości Svatý Hostýn.

Do nabycia również: Hajduczanin, L’Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych i Mały Gość Niedzielny z silikonową opaską na rękę.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na fundusz remontu zewnętrznej elewacji kościoła.