I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

NIEDZIELA TRZEŹWOŚCI

Dziś kolekta zwana jałmużną postną. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 1615 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i modlitwą o trzeźwość narodu. W miejscu kultu bł. ks. J. Czempiela wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu. Dziś alumni WSŚD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu, pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi Żywy Różaniec.

W środę po Mszach Świętych o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP, zaś na godz. 1900 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do wczesnej i I komunii świętej na kolejną katechezę w kościele.

W czwartek święto Katedry Świętego Piotra Apostoła, po Mszach Świętych o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo ku czci bł. ks. J. Czempiela. O godz. 1600 zapraszamy dzieci do spowiedzi świętej oraz o godz. 1630 na Mszę Świętą szkolną i Drogę Krzyżową. O godz. 1900 zapraszamy młodzież na spotkanie w kawiarence parafialnej.

W piątek o godz. 1715 zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Uczestnictwo w niej daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii. Na godz. 2000 zapraszamy na kolejny HAJDUCKI WIECZÓR UWIELBIENIA.

W sobotę po Mszy Świętej o godz. 800 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej.

W przyszłą niedzielę swoje urodziny obchodzi ks. wikary Wojciech Sajda, zapraszamy na Mszę Świętą w Jego intencji o godz. 1700. Kolekta przeznaczona będzie na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła, zaś przed kościołem zbiórka na Fundusz Ad Gentes.

Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza małżonków do przeżycia rekolekcji zamkniętych w naszych domach rekolekcyjnych. Plan całorocznych rekolekcji na plakacie w gablotce przed kościołem.

Caritas Archidiecezji Katowickiej prosi o przekazanie 1,5% swojego podatku przy tegorocznym rozliczeniu podatkowym.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym rozpoczynamy wielkopostną szkołę modlitwy. Dziś o modlitwie „Ojcze nasz” i znaczeniu wytrwałości w modlitwie.

Do nabycia również Hajduczanin, L!osservatore Romano, Apostolstwo Chorych i Mały Gość Niedzielny, zaś w kancelarii parafialnej film i książka o bł. ks. J. Czempielu.

Brak własnych statystyk