XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, zaś przed kościołem zbiórka na Caritas na wsparcie dla uchodźców i emigrantów. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ.

W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz. 1000 sprzed kościoła wyjazd pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę po Mszach Świętych o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP, zaś w czwartek ku czci bł. ks. J. Czempiela.

W czwartek o godz. 1900 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na probostwie.

W piątek wspomnienie św. Ireneusza bpa i męcz.

W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Po Mszy Świętej o godz. 800 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. O godz. 1800 Msza Święta dziękczynna za posługę ks. Proboszcza i ks. Piotra w naszej parafii. Zapraszamy do udziału.

Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Austrii i Bawarii oraz do Dachau, miejsca męczeńskiej śmierci naszego błogosławionego ks. J. Czempiela w dniach 16 – 20 września br. Szczegóły na plakacie, w Hajduczaninie oraz na stronie internetowej parafii, zaś zapisy w kancelarii parafialnej.

Rodziców wysyłających dzieci na obozy i kolonie prosimy aby kierowali do organizatorów pisemne żądanie o umożliwienie dzieciom udziału w niedzielnej Mszy Świętej.

Wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych w Chorzowie zaprasza na rekolekcje karmelitańskie „ Modlić się, aby żyć” w dniach 24 – 26 czerwca br. w parafii Ducha Świętego w Chorzowie. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 1800.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o najnowszym dokumencie KEP „O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności” oraz I odcinek cyklu wakacyjnego o wzgórzu w Chorwacji, gdzie aniołowie przenieśli dom z Nazaretu.

Do nabycia również kolejny numer GN - Historia Kościoła w cenie 12 zł, Hajduczanin, L!osservatore Romano, Apostolstwo Chorych i Mały Gość Niedzielny, zaś w kancelarii parafialnej film i książka o bł. ks. J. Czempielu.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, zaś przed kościołem zbiórka na pomoc poszkodowanym parafiom.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i wakacje życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku z Bożym błogosławieństwem.

Brak własnych statystyk