Dzisiaj jest

piątek,
12 sierpnia 2022

(224. dzień roku)

Święta

Piątek, XIX Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
393443

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Trwa miesiąc sierpień. Zachęcamy do trzeźwości i abstynencji. W miejscu kultu bł. ks. J. Czempiela wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, gdzie można wpisać swoje zobowiązania.

Dziś o godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ.

W poniedziałek wspomnienie świętego Dominika.

We wtorek święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę święto świętego Wawrzyńca. Po Mszach Świętych o godz. 700 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP.

W czwartek wspomnienie świętej Klary. Po Mszach Świętych nabożeństwo ku czci bł. ks. J. Czempiela.

W sobotę o godz. 1000 zapraszamy na Mszę Świętą naszych chorych parafian z okazji Odpustu. Bardzo prosimy o dowiezienie ich do kościoła. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Na godz. 2000 zapraszamy wszystkich na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na naszą Uroczystość Odpustową Wniebowzięcia NMP, którą będziemy przeżywać w poniedziałek 15 sierpnia. Sumie przewodniczyć będzie i kazania odpustowe wygłosi ks. Piotr Machoń – emerytowany proboszcz z sąsiedniej parafii Dobrego Pasterza. Porządek Mszy Świętych jak w każdą wakacyjną niedzielę, Suma o godz. 1100, Nieszpory Maryjne o godz. 1630. Aby uzyskać odpust zupełny zapraszamy wcześniej do sakramentu pokuty i pojednania.

Rodziców wysyłających dzieci na obozy i kolonie prosimy, aby kierowali do organizatorów pisemne żądanie o umożliwienie dzieciom udziału w niedzielnej Mszy Świętej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł zachęcający do czytania Pisma Świętego, a w wakacyjnym cyklu reportaż o duchowych i kulinarnych smakach Podhala. Do nabycia również: nowy Hajduczanin, Apostolstwo Chorych, wakacyjny Mały Gość Niedzielny.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. 

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i wakacje życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku z Bożym błogosławieństwem.

Wyszukiwanie

Statystyki

Brak własnych statystyk