Dzisiaj jest

czwartek,
25 maja 2017

(145. dzień roku)

Święta

Czwartek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni, albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, Prezbitera i doktora Kościoła, albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża, albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy

DźwiękLicznik

Liczba wyświetleń strony:
200672

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA


Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś o godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo majowe, zaś codziennie po Mszy Św. wieczornej.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. dni krzyżowe w ramach nabożeństw majowych będziemy modlić się o urodzaje.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu - prowadzi Wspólnota Życzliwości, zaś po nabożeństwie majowym zapraszamy na katechezę dorosłych.

W środę po Mszy Św. o godz. 800 nabożeństwo do MBNP, a w czwartek ku czci bł. ks. J. Czempiela.

W czwartek od godz. 1600 spowiedź św. dla dzieci, które nie były jeszcze w tym miesiącu, a o godz. 1630 Msza Św. szkolna. Biblioteka parafialna będzie czynna od 1700 – 1800.

W piątek obchodzimy Dzień Matki. Wszystkie mamy zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym. O godz. 1900 spotkanie oazowe w kawiarence parafialnej.

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę po Mszy Św. o godz. 800 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym. Od godz.1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. zwłaszcza dla mężczyzn przed pielgrzymką do Piekar Śląskich.

W przyszła niedzielę odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce z naszej parafii, która wyruszy o godz. 530 sprzed kościoła.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 26 – 28 czerwca. Zapisy chętnych w kancelarii parafialnej. Koszt przejazdu 50 zł.

Z okazji 100 rocznicy objawień fatimskich zachęcamy parafian do pielgrzymowania do sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy Śl. Szczegóły na plakacie w gablotce, a także stronie internetowej naszej parafii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga? oraz o matkach wielkich Polaków.

Do nabycia również Hajduczanin, Apostolstwo Chorych i Mały Gość Niedzielny.

Koleta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Kończy się kadencja Rad Parafialnych, w związku z tym ks. abp W. Skworc zarządził w całej archidiecezji katowickiej wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich w niedzielę 18 czerwca br. Kandydatów prosimy zgłaszać na piśmie w kancelarii parafialnej do soboty 10 czerwca. Kandydaci muszą być pełnoletni, katolicy po przyjęciu sakramentu bierzmowania i żyjący religijnie, zgodnie z etyką katolicką. Tydzień przed wyborami czyli w niedzielę 11 czerwca ks. proboszcz poinformuje wiernych o nazwiskach zgłoszonych kandydatów. Lista będzie alfabetyczna i umieszczona w gablotce. Czynne prawo wyborcze przysługuje wszystkim pełnoletnim członkom naszej wspólnoty parafialnej. Podane też zostaną zasady i przebieg głosowania.