Dzisiaj jest

czwartek,
04 czerwca 2020

(156. dzień roku)

Święta

Czwartek, IX Tydzień zwykły
Rok A, II
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
314034

Drodzy Parafianie!

  Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zgromadzeni w jedno przez Ducha Świętego, wychwalamy Boga za całe dzieło zbawienia i dziękujemy za Kościół, który napełniony Duchem Świętym prowadzi nas do pełni miłości i prawdy. Prośmy Boga, by oczyścił nasze serca ogniem Ducha Świętego i uczynił nas swoją świątynią, byśmy byli znakiem jedności całego świata.

 Ks. Prob. Piotr Berger

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

UROCZYSTOŚĆ

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, na odnowienie kurii i katedry. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Zgodnie z najnowszym zarządzeniem Księdza Arcybiskupa z dniem 6 czerwca br. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Zostają również zniesione ograniczenia dotyczące liczby wiernych w kościele, z zachowaniem maseczek i odpowiedniej odległości. Zaleca się, aby komunię świętą przyjmować nadal na rękę. Całe zarządzenie znajduje się w gablotce oraz na stronie internetowej parafii.

 

Dziś po każdej Mszy Świętej śpiewamy suplikacje z prośbą o wygaszenie pandemii, a także o deszcz i Litanię Loretańską.

W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła oraz misyjny Dzień Chorych.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu - prowadzi Legion Maryi, zaś po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych.

W środę wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Po Mszach Św. o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach i do sakramentów świętych.

W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów, a zwłaszcza o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 1600 zapraszamy do spowiedzi św. dzieci oraz na Mszę Św. szkolną o godz. 1630. Na godz. 1900 zapraszamy młodzież na spotkanie w kawiarence parafialnej.

W piątek wspomnienie Św. Bonifacego.

W sobotę odwiedzimy naszych chorych i starszych wiekiem parafian, których do czwartku prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 900, a Dzieci Maryi na spotkanie o godz. 1000. O godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

Od czerwca wznawiają swoją działalność domy rekolekcyjne w Brennej i Kokoszycach. Ośrodek w Brennej może jednorazowo przyjąć do 40 osób, a w Kokoszycach do 30 osób. Plan rekolekcji na plakacie i na stronach internetowych domów rekolekcyjnych.

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej - Gościa Niedzielnego w którym polecamy artykuły o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości oraz o owocach Ducha Świętego, L!OSSERVATORE ROMANO, Hajducznina Małego Gościa Niedzielnego w którym komiks poświęcony prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Apostolstwo Chorych. Dziś w zakrystii, a w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej. W kancelarii parafialnej można również nabyć film dokumentalny „Machabeusz z Hajduk" o bł. ks. J. Czempielu.

Bóg zapłać Wam za ofiary złożone w kościele, przekazane na konto parafii, a także za zamówione intencje mszalne na obecny i przyszły rok.

Wyszukiwanie

Statystyki

Brak własnych statystyk