25 maja 2017

Czwartek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni, albo wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, Prezbitera i doktora Kościoła, albo wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża, albo wspomnienie św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy

200672

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś o godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo majowe, zaś codziennie po Mszy Św. wieczornej.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. dni krzyżowe w ramach nabożeństw majowych będziemy modlić się o urodzaje.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu - prowadzi Wspólnota Życzliwości, zaś po nabożeństwie majowym zapraszamy na katechezę dorosłych.

W środę po Mszy Św. o godz. 800 nabożeństwo do MBNP, a w czwartek ku czci bł. ks. J. Czempiela.

W czwartek od godz. 1600 spowiedź św. dla dzieci, które nie były jeszcze w tym miesiącu, a o godz. 1630 Msza Św. szkolna. Biblioteka parafialna będzie czynna od 1700 – 1800.

W piątek obchodzimy Dzień Matki. Wszystkie mamy zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym. O godz. 1900 spotkanie oazowe w kawiarence parafialnej.

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę po Mszy Św. o godz. 800 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym. Od godz.1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. zwłaszcza dla mężczyzn przed pielgrzymką do Piekar Śląskich.

W przyszła niedzielę odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce z naszej parafii, która wyruszy o godz. 530 sprzed kościoła.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 26 – 28 czerwca. Zapisy chętnych w kancelarii parafialnej. Koszt przejazdu 50 zł.

Z okazji 100 rocznicy objawień fatimskich zachęcamy parafian do pielgrzymowania do sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy Śl. Szczegóły na plakacie w gablotce, a także stronie internetowej naszej parafii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga? oraz o matkach wielkich Polaków.

Do nabycia również Hajduczanin, Apostolstwo Chorych i Mały Gość Niedzielny.

Koleta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Kończy się kadencja Rad Parafialnych, w związku z tym ks. abp W. Skworc zarządził w całej archidiecezji katowickiej wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich w niedzielę 18 czerwca br. Kandydatów prosimy zgłaszać na piśmie w kancelarii parafialnej do soboty 10 czerwca. Kandydaci muszą być pełnoletni, katolicy po przyjęciu sakramentu bierzmowania i żyjący religijnie, zgodnie z etyką katolicką. Tydzień przed wyborami czyli w niedzielę 11 czerwca ks. proboszcz poinformuje wiernych o nazwiskach zgłoszonych kandydatów. Lista będzie alfabetyczna i umieszczona w gablotce. Czynne prawo wyborcze przysługuje wszystkim pełnoletnim członkom naszej wspólnoty parafialnej. Podane też zostaną zasady i przebieg głosowania.