XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Trwa miesiąc sierpień. Zachęcamy do trzeźwości i abstynencji. W miejscu kultu bł. ks. J. Czempiela wyłożona parafialna księga trzeźwości, gdzie można wpisać swoje zobowiązania.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nieszpory niedzielne, zaś na godz. 2000 na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.

W poniedziałek wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbego. O godz. 1000 zapraszamy na mszę św. naszych chorych parafian z okazji Uroczystości Odpustowej. Bardzo prosimy o dowiezienie ich do kościoła.

We wtorek przeżywać będziemy naszą Uroczystość Odpustową WNIEBOWZIĘCIA NMP. Zapraszamy do udziału w sumie o godz. 1100 poczty sztandarowe, dzieci w strojach komunijnych i wszystkich parafian. Sumie przewodniczyć będzie i kazanie odpustowe wygłosi ks. prałat Stanisław Noga pochodzący z naszej parafii, emerytowany proboszcz z parafii MB Piekarskiej w Katowicach. Porządek mszy św. jak w każdą wakacyjną niedzielę, zaś kolekta świąteczna.

W środę po mszy św. o godz. 700 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP, zaś o godz. 1800 zapraszamy na cmentarz na mszę św. za naszych zmarłych duszpasterzy i parafian. ( W razie deszczu msza św. w kościele).

W czwartek Uroczystość Św. Jacka, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej. Po mszach św. nabożeństwo ku czci bł. ks. J. Czempiela.

W piątek o godz. 1500 zapraszamy na GODZINĘ MILOSIERDZIA.

W sobotę od godz.1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. zwłaszcza dla kobiet przed pielgrzymką piekarską.

W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. O godz. 530 sprzed naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka. Zachęcamy nasze panie do licznego udziału.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o Św. Edycie Stein w 75 rocznicę męczeńskiej śmierci, o objawieniach w Medjugorie oraz wakacyjny cykl "Życie na wyspie" , tym razem o Lampedusie. Do nabycia również: L!Osservatore Romano, Hajduczanin, Apostolstwo Chorych i Mały Gość Niedzielny z płytą Arki Noego.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont katowickiej katedry.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i wakacje życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku z Bożym błogosławieństwem.