niedziela,

Niedziela, XVI Tydzień zwykły
Szesnasta Niedziela zwykła

XVI Niedziela zwykła

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont katedry. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś o godz. 1630 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

W poniedziałek – święto świętej Brygidy, zakonnicy – patronki Europy.

We wtorek – wspomnienie świętej Kingi, dziewicy. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę – święto św. Jakuba, apostoła. Po mszy o godz. 700 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Po mszy o godz. 700 i 1800 nabożeństwo do błogosławionego ks. Józefa Czempiela

W sobotę od godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

Zapraszamy do udziału w pieszej, chorzowskiej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 26 – 30 sierpnia br. Zapisy w kancelarii parafialnej, szczegóły na plakacie.

Za tydzień w niedzielę przeżywamy archidiecezjalne uroczystości ku czci świętego Krzysztofa. W naszej parafii chcemy pobłogosławić pojazdy i kierowców. Chcemy to uczynić po mszy świętej, o godz. 1100 na placu kościelnym.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym specjalny dodatek – obrazek z modlitwą kierowcy do św. Krzysztofa oraz o wakacyjnej ewangelizacji – czyli jak dotrzeć do osób, których nie ma w Kościele. Do nabycia również: Hajduczanin, L’Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych, Mały Gość Niedzielny.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.