XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, zaś przed kościołem zbiórka na pomoc dla Maroka. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, w naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy z powodu wojen i innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej Ojczyzny.

O godz. 1630 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

W poniedziałek w naszym kościele przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy   do udziału. 


Plan adoracji: 

Po Mszy św. o godz. 800  –  prywatna adoracja

Od godz.   900 - parafianie z ul. Farnej, Kaliny, Karłowicza, Mickiewicza

Od godz. 1000 - parafianie z ul. Karwińskiej, Odrowążów, Łukasińskiego,

                        Zwycięstwa

Od godz. 1100 - parafianie z ul. Batorego, Hutniczej, Kochanowskiego,

                        Racjonalizatorów

Od godz. 1200 - parafianie z ul. Bema, Dyrekcyjnej, Pl. Nowary, Ks. Machy,

                        Szpitalnej, Żelaznej

Od godz. 1300 - parafianie z ul. Karpackiej, Prostej, Ks. Bp Lisieckiego

                        i Włodarskiego

Od godz. 1400 - parafianie z ul. 16 Lipca, Ks. Strzybnego, Szczepańskiej,

                        Wrocławskiej

Od godz. 1500 - parafianie z ul. Granicznej, Kochłowickiej, Orląt

Od godz. 1600 - parafianie z ul. Gagarina, Konarskiego, Francuskiej

                        i Żółkiewskiego

Od godz. 1700 - dzieci i młodzież naszej parafii

 

Od godz. 1730 - ci, którzy nie mogli adorować w wyznaczonym czasie.


Miłośników śpiewu zapraszamy o godz. 1840 na próbę chóru parafialnego w kościele na chórze.

We wtorek  wspomnienie św. Męczenników Kosmy i Damiana. Swoje urodziny obchodzi ks. Abp Senior Damian Zimoń, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych.

W środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo. Po Mszach Świętych o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP.

W czwartek wspomnienie św. Wacława. Po Mszach Świętych o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo ku czci bł. ks. J. Czempiela. Od godz. 1600 spowiedź św. dla uczniów, którzy jeszcze nie byli w tym miesiącu, a o godz. 1630 Msza Święta szkolna na którą zapraszamy wszystkie dzieci. O godz. 1900 zapraszamy młodzież na spotkanie w kawiarence parafialnej, zaś członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na spotkanie na probostwie. Zachęcamy również do włączenia się  w modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 na skrzyżowaniu ulic Batorego, Ks. Czempiela i Odrodzenia.

W piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W sobotę  wspomnienie św. Hieronima. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce chorzowskich parafii do MB Piekarskiej – różaniec o godz. 1500 w kościele kalwaryjskim, zaś Msza Święta o godz. 1600 w Bazylice Piekarskiej. Parafianie zapisani wyjeżdżają busem o godz. 1400 sprzed kościoła. Po Mszy Świętej o godz. 800 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym, od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W niedziele o godz. 1615, zaś w tygodniu o godz. 1715. Grupy parafialne zachęcamy do włączenia się w prowadzenie różańca. Zapisy w zakrystii. Kolekta przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.

Jak co roku zachęcamy do zbiórki elektrośmieci, aby wesprzeć Kościoły na Wschodzie. Szczegóły na plakacie w gablotce i ulotkach na stoliku z tyłu kościoła. Sprzęt można składać na probostwie od poniedziałku do piątku. 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać o ludziach działających na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz o ludzkiej solidarności wobec trzęsienia ziemi w Maroku. Do nabycia również Hajduczanin, L!osservatore  Romano, Apostolstwo Chorych i  Mały Gość Niedzielny,  zaś w kancelarii film i książka o bł. ks. J. Czempielu oraz kalendarze ścienne na 2024 rok.

Wyszukiwanie

Statystyki

Brak własnych statystyk