środa,

Środa, XXIV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj w katowickiej katedrze spotykają się Dzieci Maryi. O godz. 1630 zapraszamy na nieszpory niedzielne z modlitwą za odpowiedzialnych za przekazywanie informacji w związku z Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu.

W poniedziałek swoje urodziny obchodzi ks. wikary Piotr Lewandowski. Zapraszamy na Mszę Świętą w Jego intencji o godz. 1800 i polecamy Go Waszym modlitwom.

We wtorek Święto Św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi Żywy Różaniec, a po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych w domu katechetycznym.

W środę po Mszach Św. o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP. O godz. 1500 zapraszamy na spotkanie Koła Misyjnego w domu katechetycznym. Rodziców z dziećmi, które chcą przystąpić do WCZESNEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ, do czego gorąco zachęcamy, zapraszamy na spotkanie o godz. 1630 w salce na probostwie.

W czwartek po Mszach Św. o godz. 800 i 1800 nabożeństwo ku czci bł. ks. J. Czempiela. Od godz. 1600 spowiedź św. dla uczniów kl. VI - VIII, a o godz. 1630 Msza Św. szkolna na którą zapraszamy wszystkie dzieci.

W piątek święto Św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty. O godz. 1500 zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie w kawiarence parafialnej, zaś na godz. 1900 na Mszę Św. zapraszamy młodzież z klasy VIII i III gimnazjum, która pragnie przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Jednocześnie przypominamy o odbieraniu deklaracji w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

W sobotę w katowickiej katedrze odbędzie się Archidiecezjalne Święto Bierzmowanych, początek godz. 900. Zachęcamy do udziału młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św

W przyszłą sobotę i niedzielę odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Już dzisiaj zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do wczesnej i I komunii św. na spotkanie organizacyjne w domu katechetycznym w poniedziałek 24 września o godz. 1900.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym co to znaczy wypowiadać Imię Boże nadaremno? oraz jak można wykorzystać nowoczesne media, by zbliżyć się do Boga. Do nabycia również: L!OSSERVATORE Romano, Hajduczanin, Apostolstwo Chorych, Mały Gość Niedzielny w którym kalendarz na rok szkolny i Chrystus i Ty – o Duchu Świętym zwłaszcza dla przygotowujących się do bierzmowania.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.