XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś w całej Archidiecezji odbywają się wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Na stoliku z tyłu kościoła są wyłożone karty do głosowania z listą naszych kandydatów. Prosimy wybrać dwa nazwiska stawiając obok nich znak ,,x” i wrzucić do przygotowanej urny.

Dzisiaj o godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół kościoła, zaś do piątku włącznie po wieczornej Mszy Świętej.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu - prowadzi Żywy Różaniec, a po Mszy Św. wieczornej katecheza dorosłych.

W środę wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi. O godz. 1500 zapraszamy na spotkanie Koła Misyjnego w domu katechetycznym.

W środę po Mszach Św. o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP, a w czwartek ku czci bł. ks. J. Czempiela.

W czwartek od godz. 1600 zapraszamy do spowiedzi św. dzieci, a na godz. 1630 na Mszę Św. dziękczynną za kończący się rok szkolny.

W piątek uroczystość NSPJ nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 1000 Msza Św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Gimnazjum i Liceum Batorego.

W sobotę uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Od godz.1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

Wyjazd pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej w poniedziałek 26 czerwca o godz. 1000 sprzed kościoła.

Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała, udekorowali okna swoich mieszkań, zwłaszcza zaś parafianom, którzy przygotowywali ołtarze.

Decyzją ks. abpa W. Skworca pracę duszpasterską w naszej parafii kończy ks. Grzegorz Szołucha, który od 31 sierpnia będzie wikarym w parafii MB Różańcowej w Niedobczycach. Termin Mszy Św. dziękczynnej za Jego posługę będzie podany później.

Rodziców wysyłających dzieci na obozy i kolonie prosimy, aby kierowali do organizatorów pisemne żądanie o umożliwienie dzieciom udziału w niedzielnej Mszy Św.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o ciekawej migracji ze wschodu, a także o wciąż aktualnym przesłaniu Fatimy.

Do nabycia również: L!Osservatore Romano, Hajduczanin, Apostolstwo Chorych i Mały Gość Niedzielny.

Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii .