piątek,

Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Trwa miesiąc sierpień. Zachęcamy do trzeźwości i abstynencji. W miejscu kultu bł. ks. J. Czempiela wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, gdzie można wpisać swoje zobowiązania.

Dziś o godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ.

W poniedziałek wspomnienie świętego Dominika.

We wtorek święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę święto świętego Wawrzyńca. Po Mszach Świętych o godz. 700 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP.

W czwartek wspomnienie świętej Klary. Po Mszach Świętych nabożeństwo ku czci bł. ks. J. Czempiela.

W sobotę o godz. 1000 zapraszamy na Mszę Świętą naszych chorych parafian z okazji Odpustu. Bardzo prosimy o dowiezienie ich do kościoła. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Na godz. 2000 zapraszamy wszystkich na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na naszą Uroczystość Odpustową Wniebowzięcia NMP, którą będziemy przeżywać w poniedziałek 15 sierpnia. Sumie przewodniczyć będzie i kazania odpustowe wygłosi ks. Piotr Machoń – emerytowany proboszcz z sąsiedniej parafii Dobrego Pasterza. Porządek Mszy Świętych jak w każdą wakacyjną niedzielę, Suma o godz. 1100, Nieszpory Maryjne o godz. 1630. Aby uzyskać odpust zupełny zapraszamy wcześniej do sakramentu pokuty i pojednania.

Rodziców wysyłających dzieci na obozy i kolonie prosimy, aby kierowali do organizatorów pisemne żądanie o umożliwienie dzieciom udziału w niedzielnej Mszy Świętej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł zachęcający do czytania Pisma Świętego, a w wakacyjnym cyklu reportaż o duchowych i kulinarnych smakach Podhala. Do nabycia również: nowy Hajduczanin, Apostolstwo Chorych, wakacyjny Mały Gość Niedzielny.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i wakacje życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku z Bożym błogosławieństwem.

Brak własnych statystyk