04 czerwca 2020

Rok A, II
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Drodzy Parafianie!

Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zgromadzeni w jedno przez Ducha Świętego, wychwalamy Boga za całe dzieło zbawienia i dziękujemy za Kościół, który napełniony Duchem Świętym prowadzi nas do pełni miłości i prawdy. Prośmy Boga, by oczyścił nasze serca ogniem Ducha Świętego i uczynił nas swoją świątynią, byśmy byli znakiem jedności całego świata.

Ks. Prob. Piotr Berger

UROCZYSTOŚĆ

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, na odnowienie kurii i katedry. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zgodnie z najnowszym zarządzeniem Księdza Arcybiskupa z dniem 6 czerwca br. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Zostają również zniesione ograniczenia dotyczące liczby wiernych w kościele, z zachowaniem maseczek i odpowiedniej odległości. Zaleca się, aby komunię świętą przyjmować nadal na rękę. Całe zarządzenie znajduje się w gablotce oraz na stronie internetowej parafii.

Dziś po każdej Mszy Świętej śpiewamy suplikacje z prośbą o wygaszenie pandemii, a także o deszcz i Litanię Loretańską.

W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła oraz misyjny Dzień Chorych.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu - prowadzi Legion Maryi, zaś po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na katechezę dorosłych.

W środę wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Po Mszach Św. o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach i do sakramentów świętych.

W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów, a zwłaszcza o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 1600 zapraszamy do spowiedzi św. dzieci oraz na Mszę Św. szkolną o godz. 1630. Na godz. 1900 zapraszamy młodzież na spotkanie w kawiarence parafialnej.

W piątek wspomnienie Św. Bonifacego.

W sobotę odwiedzimy naszych chorych i starszych wiekiem parafian, których do czwartku prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 900, a Dzieci Maryi na spotkanie o godz. 1000. O godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

Od czerwca wznawiają swoją działalność domy rekolekcyjne w Brennej i Kokoszycach. Ośrodek w Brennej może jednorazowo przyjąć do 40 osób, a w Kokoszycach do 30 osób. Plan rekolekcji na plakacie i na stronach internetowych domów rekolekcyjnych.

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej - Gościa Niedzielnego w którym polecamy artykuły o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości oraz o owocach Ducha Świętego, L!OSSERVATORE ROMANO, Hajducznina Małego Gościa Niedzielnego w którym komiks poświęcony prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Apostolstwo Chorych. Dziś w zakrystii, a w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej. W kancelarii parafialnej można również nabyć film dokumentalny „Machabeusz z Hajduk" o bł. ks. J. Czempielu.

Bóg zapłać Wam za ofiary złożone w kościele, przekazane na konto parafii, a także za zamówione intencje mszalne na obecny i przyszły rok.

Brak własnych statystyk