poniedziałek,

Dzień Powszedni

II NIEDZIELA

WIELKIEGO POSTU

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, zaś przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W trwającym Wielkim Poście zachęcamy do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także do podejmowania abstynencji. W miejscu kultu bł. ks. J. Czempiela wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości.

Dzisiaj o godz. 1615 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Od poniedziałku do środy w naszym kościele będą trwały rekolekcje dla uczniów Gimnazjum nr 7 i Liceum Batorego.

We wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. O godz. 1600 spotkanie Zelatorów Żywego Różańca w domu katechetycznym. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi Żywy Różaniec.

W środę o godz. 1500 spotkanie Koła Misyjnego w domu katechetycznym. O godz. 1900 zapraszamy na medytację Słowa Bożego w naszym kościele na którą zapraszamy wszystkich, a także członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

W środę po Mszach Św. o godz. 800 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo do MBNP, a w czwartek ku czci bł. ks. J. Czempiela.

W czwartek od godz. 1600 spowiedź święta dla uczniów kl. VII. O godz. 1630 zapraszamy na Mszę Św. szkolną i Drogę Krzyżową dla dzieci.

W piątek o godz. 1600 spotkanie całej wspólnoty Żywego Różańca w domu katechetycznym. O godz. 1715 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Uczestnictwo w niej daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii. Po Mszy Św. wieczornej spotkanie młodzieży oazowej w kawiarence parafialnej.

W sobotę o godz. 1000 spotkanie niepełnosprawnych w domu katechetycznym. Legion Maryi zaprasza na Uroczystość ACIES do kościoła św. Jadwigi w Chorzowie o godz. 1400. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

Caritas Archidiecezji Katowickiej prosi o przekazanie 1% swojego podatku przy tegorocznym rozliczeniu podatkowym.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyża - o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania, a także o nowoczesnych formach jałmużny.

Do nabycia również: L!OSSERVATORE Romano, Apostolstwo Chorych, Hajduczanin i Mały Gość Niedzielny z kalendarzem na Wielki Post , a także paschaliki wielkanocne .

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.