sobota,

Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

UROCZYSTOŚĆ

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz remontu zewnętrznej elewacji naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bógzapłać.

Dziś o godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo majowe, zaś codziennie po Mszy Świętej wieczornej.

W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła oraz Misyjny Dzień Chorych.

We wtorek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi Żywy Różaniec, zaś po nabożeństwie majowym zapraszamy na katechezę dorosłych.

W środę o godz. 1600 zapraszamy na walne zebranie Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Bł. Ks. J. Czempiela w domu katechetycznym.

W środę po Mszy Św. o godz. 800 nabożeństwo do MBNP, a w czwartek ku czci bł. ks. J. Czempiela. Zapraszamy do udziału.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od godz. 1600 spowiedź św. dla uczniów gimnazjum, zaś na Mszę Św. szkolną zapraszamy wszystkie dzieci.

W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe w kawiarence parafialnej.

W sobotę po Mszy Św. o godz. 800 spotkanie FZŚ w domu katechetycznym. O godz. 1000 spotkanie niepełnosprawnych. Dzieci Maryi i ministranci zapraszają dzieci komunijne wraz z rodzicami na spotkanie integracyjne w ogrodzie farskim od godz. 1100 – 1300. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. szczególnie dla mężczyzn przed pielgrzymką piekarską.

W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej, odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce z naszej parafii, która wyruszy o godz. 530 sprzed kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły dokąd zmierza Europa?, a także jak Polacy oceniają niedzielę bez handlu?.

Do nabycia również: Hajduczanin, L!osservatore Romano, Apostolstwo Chorych, Mały Gość Niedzielny oraz gazeta „Chrystus i Ty” - o Duchu Świętym.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, zaś przed kościołem zbiórka na wystrój ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała.