WSPÓLNOTA ŻYCZLIWOŚCI

Założona została 5 maja 1994 r. z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. prałata Franciszka Gębały. Od samego początku skupiać miała ludzi samotnych, starszych, potrzebujących spotkania z drugim człowiekiem. A wszystko po to, aby nieść Radość i Nadzieję.

Pierwszym opiekunem Wspólnoty został ks. Stefan Doleżych. Na odbywające się w Baszcie spotkania przychodziło 40 osób. Z czasem członków przybywało i salka stawała się coraz mniej wygodna, brakowało miejsc. Po odejściu ks. Stefana Doleżycha na inną parafię, opiekunem wspólnoty został ks. Stanisław Sinka, który podjął decyzję przeniesienia naszych spotkań do Domu Katechetycznego na dużą salę. Kolejnym opiekunem grupy był ks. Krzysztof Brach, a obecnie jest nim ks. Marek Zientek.

Nasza Wspólnota liczy obecnie ok. 80 osób. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, w ciągu roku szkolnego w każdy poniedziałek o godz. 1500. Rozpoczynamy od wspólnej rozmowy przy kawie lub herbacie. O godz. 1600 następuje modlitwa. Dziękujemy Bogu, za to, że na każdym spotkaniu obecny jest z nami kapłan, który głosi Słowo Boże, doradza, ostrzega, napomina, błogosławi i troszczy się o naszą Wspólnotę. Na spotkaniu oddajemy całą Wspólnotę pod opiekę Matki Bożej, modlimy się za chorych, samotnych, cierpiących oraz zmarłych spośród nas i całej parafii. Pamiętamy o Ojcu Świętym, Kapłanach oraz solenizantach urodzonych w danym miesiącu. Najbardziej dziękujemy Bogu za Eucharystię, która odprawiana jest raz w miesiącu w intencji Wspólnoty Życzliwości. Dziękujemy Bogu, że posłał do nas ludzi, którzy służą, opiekują się nami, upiększają stoły, roznoszą kawę i dbają o porządek. Jest także wiele innych radosnych dni takich jak: Opłatek, Mikołaj, Święcone.

Jest dobrze, ale może być jeszcze lepiej - przyjdź i Ty, kiedy Ci smutno, kiedy jesteś sam, kiedy już czujesz się niepotrzebny. Tu na pewno spotkasz człowieka, który będzie Ci bliski, który Cię wysłucha i poda po- mocną dłoń. Pomyśl, czy w domu znajdziesz czas, aby oddać go Panu Bogu na modlitwę i śpiew? Zapraszamy na spotkanie. Czekamy na Ciebie z radością i nadzieją.

Brakuje nam przewodnika do prowadzenia pielgrzymek i „mini sponsora”, abyśmy byli samodzielni.

Jan Dudziński- animator wspólnoty