Dzisiaj jest

piątek,
12 sierpnia 2022

(224. dzień roku)

Święta

Piątek, XIX Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
8866

Oaza młodzieżowa

 

Cel Ruchu Światło-Życie jest osiągany poprzez realizację programu formacyjnego. Każdy uczestnik Ruchu po ewangelizacji, prowadzącej do przyjęcia Jezusa Chrystusa jako swego osobistego Pana i Zbawiciela, uczestniczy w formacji w grupie „uczniów Jezusa”, a następnie we wspólnocie diakonijnej, podejmując konkretną służbę (diakonię) w „Kościele i świecie”. Jest ona niemal zawsze związana z posługami na rzecz Ruchu. Ewangelizacja - katechumenat - diakonia, to trzy etapy drogi formacyjnej Ruchu Światło-Życie na wszystkich poziomach formacji.

Podstawowe metody realizacji programu formacyjnego to: metoda „światło-życie”, przenikająca wszystkie elementy programu formacyjnego, polegająca na tym, że szuka się światła w Słowie Bożym, by wprowadzić je w swoje życie; oaza rekolekcyjna i mała grupa formacyjna.

Specyfiką metody Ruchu Światło-Życie jest realizacja zasady „życie z życia” (tylko osoba która sama żyje dojrzałą wiarą, może ją przekazywać innym) i zasady organicznego wzrostu.

Struktura ruchu jest zgodna ze strukturą Kościoła: małe grupy do których należą uczestnicy Ruchu, zasadniczo tworzą jego wspólnotę w parafii. Wspólnoty Ruchu utrzymują ze sobą łączność spotykając się na Dniach Wspólnoty.

Odpowiedzialność za całość Ruchu sprawuje Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie. Na szczeblu kraju, diecezji i parafii odpowiedzialność pełnią moderatorzy krajowi, diecezjalni i parafialni. Każdy moderator pełni swą posługę wraz z zespołem diakonii. Diakonię moderacji mogą pełnić zarówno osoby świeckie, jak i duchowne.

W naszej parafii Oaza spotyka się na Mszy świętej o 18.00 w każdy piątek, po czym jest spotkanie ogólne – formacyjne podczas którego są prowadzone konferencje ascetyczno – formacyjne, szkoła śpiewu, adoracja Najświętszego Sakramentu (zależnie od tygodnia miesiąca), następnie odbywają się spotkania w małych grupach, po których jest modlitwa kończąca, Apel Jasnogórski.

 

W ciągu roku nasza wspólnota jest zaangażowana w życie parafii, pomaga w festynie parafialnym „Czempielada”, służy pomocą przy Hajduckich Wieczorach Uwielbienia, rozprowadza prasę katolicką, bierze udział w zbieraniu żywności na wigilię i paczek dla ubogich w ramach akcji „Tak pomagam”.

 

Opiekun Ks. dr Marcin Niesporek 

Wyszukiwanie

Statystyki

Brak własnych statystyk