Domowy Kościół czyli razem do świętości 

 

Domowy Kościół – gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie ma swoje źródło w nurcie odnowy Soboru Watykańskiego II, dlatego - jak wierzymy - powstał z inspiracji Ducha Świętego jako dzieło Niepokalanej, Matki Kościoła. Założycielem jest obecny Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987),. 

 

 Gorącym propagatorem naszej wspólnoty był Jan Paweł II i wierzymy, że nadal oręduje za nami już jako święty. Ruch DK dawno przekroczył granice Polski, a nawet Europy. Kręgi rodzin istnieją m.in. w Niemczech, we Włoszech, na Ukrainie, Litwie, w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, w Kazachstanie… 

 

 W naszej parafii istnieje kręg skupiające rodziny spotykające się co miesiąc w domach, by przez wspólną modlitwę i formację coraz bardziej zbliżać się do Boga i głębiej z Nim jednoczyć. Staramy się także być otwartymi na potrzeby i problemy innych. Wzajemna pomoc i zrozumienie czynią z nas grupę rodzin, która wie, że wzajemnie może na siebie liczyć. Opiekę duszpasterska sprawuje ksiądz Piotr Uroda, biorący udział we wszystkich naszych spotkaniach, za co też jesteśmy mu szczerze wdzięczni. 

 

 Niezapomnianym przeżyciem są rekolekcje letnie, kiedy to spotykamy się z rodzinami z całej Polski ( i nie tylko!) zyskując przyjaciół poza granicami diecezji, a czasem i kraju. 

 

Dlaczego należymy do Domowego Kościoła? 

 

 Bo wiemy, że zostaliśmy powołani do świętości. Tak naprawdę to każdy ma tylko jedną alternatywę: zostać świętym lub potępionym. Nasza droga do nieba wiedzie przez małżeństwo i rodzinę. Wiele czyha niebezpieczeństw, trzeba walczyć ze słabością, zniechęceniem, czasem z rozpaczą. Rodzina pozostawiona sama sobie, bez wspólnoty może się załamać, zwątpić. Przytłoczona problemami dnia codziennego, kłopotami z dziećmi czy innymi trudnościami - u nas znajduje wsparcie, zrozumienie i - o ile to jest w ludzkiej mocy - pomoc. Nie brak nam jednak i okazji do zabawy. A siła do tego wszystkiego płynie z codziennej modlitwy, częstej Eucharystii i wspólnotowych spotkań. 

 Jeśli chcecie do nas dołączyć serdecznie zapraszamy na spotkanie 26. marca br., o godz. 18.00 w domu katechetycznym. Szczególnie przypominamy się parom, które deklarowały podczas odwiedzin duszpasterskich chęć przynależności do naszej wspólnoty, ale także wszystkim, do których ta wiadomość dotrze dopiero teraz. Wystarczy, że jesteście małżeństwem sakramentalnym i oboje pragniecie zbliżyć się do Boga. A wierzcie nam, przez to najbardziej zbliżamy się do siebie jako małżonkowie. Zawsze bowiem jest tak, że IM BLIŻEJ BOGA, TYM BLIŻEJ SIEBIE ! 

 

 

Ewa i Jerzy Krakowczyk

(para łącznikowa Domowego Kościoła w parafii Wniebowzięcia NMP)

Wyszukiwanie

Statystyki

Brak własnych statystyk