Dzisiaj jest

piątek,
12 sierpnia 2022

(224. dzień roku)

Święta

Piątek, XIX Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
6583

        Po ponad dekadzie nastąpiła w naszej parafialnej wspólnocie pod opieką Pani Wniebowziętej reaktywacja Katechezy dla Dorosłych. Jak sama nazwa wskazuje grupę współtworzą dorośli różnego wieku. Szczególne zaproszenie skierowaliśmy i kierujemy do rodziców dzieci, które w tym roku przygotowują się do Komunii Świętej. Na każdym etapie życia katolik potrzebuję formacji religijnej. Grupa ta stanowi okazję, aby od strony religijnej wejść w głąb siebie samego i coś zaczerpnąć dla siebie celem zastosowania w codziennym życiu.


W tym roku szkolnym rozważamy teksty Apostoła Narodów Św. Pawła. Z racji 2000-lecia jego narodzin papież Benedykt XVI ogłosił Rok Świętego Pawła ( 29.VI.2008r. - 29.VI.2009r.). Napisał papież tak: „Paweł chce przemówić dzisiaj do nas. Dlatego chciałem ogłosić ten specjalny Rok Pawła, aby go słuchać i nauczyć się teraz od niego – jako naszego nauczyciela – wiary i prawdy, w których zakorzenione są racje jedności uczniów Chrystusa”.


Serdecznie zapraszam w imieniu swoi i naszej grupy wszystkich chętnych parafian do spotkania się ze świadectwem wiary św. Pawła, która emanuje przez wieki z kart Dziejów Apostolskich i jego listów. Spotykamy się w każdą wtorek o godzinie 1900 w Domu Parafialnym. Czekamy na ciebie!

Pozdrawiam wszystkich parafian – ks. Kazimierz z uczestnikami wtorkowych spotkań.   

Wyszukiwanie

Statystyki

Brak własnych statystyk