piątek,

Piątek, XIX Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy

Po ponad dekadzie nastąpiła w naszej parafialnej wspólnocie pod opieką Pani Wniebowziętej reaktywacja Katechezy dla Dorosłych. Jak sama nazwa wskazuje grupę współtworzą dorośli różnego wieku. Szczególne zaproszenie skierowaliśmy i kierujemy do rodziców dzieci, które w tym roku przygotowują się do Komunii Świętej. Na każdym etapie życia katolik potrzebuję formacji religijnej. Grupa ta stanowi okazję, aby od strony religijnej wejść w głąb siebie samego i coś zaczerpnąć dla siebie celem zastosowania w codziennym życiu.

W tym roku szkolnym rozważamy teksty Apostoła Narodów Św. Pawła. Z racji 2000-lecia jego narodzin papież Benedykt XVI ogłosił Rok Świętego Pawła ( 29.VI.2008r. - 29.VI.2009r.). Napisał papież tak: „Paweł chce przemówić dzisiaj do nas. Dlatego chciałem ogłosić ten specjalny Rok Pawła, aby go słuchać i nauczyć się teraz od niego – jako naszego nauczyciela – wiary i prawdy, w których zakorzenione są racje jedności uczniów Chrystusa”.

Serdecznie zapraszam w imieniu swoi i naszej grupy wszystkich chętnych parafian do spotkania się ze świadectwem wiary św. Pawła, która emanuje przez wieki z kart Dziejów Apostolskich i jego listów. Spotykamy się w każdą wtorek o godzinie 1900 w Domu Parafialnym. Czekamy na ciebie!

Pozdrawiam wszystkich parafian – ks. Kazimierz z uczestnikami wtorkowych spotkań.

Brak własnych statystyk