Stowarzyszenie Rodzin Katolickich realizuje zadania zapisane w adhortacjach Jana Pawła II: Familiaris consortio i Christifideles laici. Mając na uwadze swój statut, podejmuje różne działania na szczeblu parafialnym, dekanalnym i diecezjalnym. W naszej parafii Stowarzyszenie to istnieje od 2004, założone przez ks. Adama Bojdoła. W zależności od potrzeby zawsze odpowiadało na znaki czasu w naszej parafii. Kiedyś zadaniem była pomoc  przy organizowaniu „żywej szopki”, festynach. Dziś członkowie SRK współtworzą festyn parafialny, który ma charakter „Czempielady”, w czasie którego przyznawana jest statuetka błogosławionego ks. Józefa Czempiela, osobie/organizacji za realizowanie i promowanie kultu błogosławionego.

Wręczeniu statuetki towarzyszy prawdziwe promowanie rodzin, które nie tylko zachwycają się programem artystycznym festynu, ale korzystają ze stoisk, które przygotowują członkowie SRK. Organizacja konkursu „słodka blacha”, loteria fantowa, stoiska ze smalcem, bigosem, grillem – to tylko niektóre atrakcje, w które czynnie włączają się członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Zawsze jednak na początek roku formacyjnego zatwierdzamy plan działań. Zazwyczaj angażujemy swoje wysiłki w prowadzenie biblioteki parafialnej i pomoc chorym w zakładzie opiekuńczo-pielęgnacyjnym „Amicus” (cotygodniowa pomoc w dotarciu osobom chorym na mszę), kolędujemy zawsze pod koniec roku kalendarzowego w „Amicusie” i naszym chorzowskim Hospicjum.

Nie zapominamy jednak o  naszej formacji osobistej i rozwoju duchowym biorąc udział w jednym z wydarzeń Metropolitarnego Święta Rodziny, pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców oraz kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, w Kongresie Katolickich Ruchów, Stowarzyszeń i Wspólnot Modlitewnych w Archidiecezji Katowickiej, w rodzinnym kolędowaniu „Betlejem w Spodku” czy obecności na Apelu Jasnogórskim.

Bycie członkiem stowarzyszenia to nie tylko obowiązki, ale także wspólne świętowanie urodzin, ognisko na zakończenie roku formacyjnego, czy wspólne wyjazdy połączone z pielgrzymowaniem.

Spotykamy się na Hajduckich Wieczorach Uwielbienia (w I piątek miesiąca) oraz w II środę miesiąca. Spotkaniom towarzyszy dzielenie się życiem (przy kawie i herbacie) oraz spotkanie formacyjne na konkretny temat.

Obecnym opiekunem wspólnoty jest ks. Piotr Uroda